Forum PFB Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Helryx Kanister Projekt

 
Odpowiedz do tematu    Forum PFB Strona Główna » Różne Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Helryx Kanister Projekt
Autor Wiadomość
Humble_Matoran



Dołączył: 01 Lip 2021
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post Helryx Kanister Projekt
Pierwsza aktualizacja projektu kanistra Helryx!

Cześć wszystkim! Stworzyłem ten temat, aby opublikować postępy w kanistrach Helryx, nad którymi będę pracować. To jest mój pierwszy temat, jaki kiedykolwiek powstał, więc mam nadzieję, że zrobiłem to poprawnie i nie łamię żadnych zasad.

W każdym razie przez długi weekend miałem okazję rozpocząć trochę pracy nad tym projektem. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym tematem, sprawdź moje inne posty, w których opowiadam o pomyśle stworzenia kanistrów dla każdego zwycięskich konkursów postaci kanonicznych (na forach dyskusyjnych TTV). Oto link: [link widoczny dla zalogowanych]

Początkowo zacząłem szkicować do kanistra Helryx:


Chcę uzyskać wygląd kanistra „old-skool”, coś z lat 2001-03. Oczywiście daleko jeszcze do wypłukania, głównie pracowałem nad pokrywką.




Osobiście mam własne przemyślenia na temat tych projektów, ale na razie zachowam je dla siebie - chcę poznać Twoje! Naprawdę chcę, aby zaangażowanie społeczności/opinie pomogły uczynić to najlepszym, jak to tylko możliwe. Więc proszę, komentuj, krytykuj, krytykuj i pytaj! Podczas szkicowania staram się uzyskać jak najwięcej informacji zwrotnych. Mam nadzieję, że napiszę ponownie po kolejnej rundzie szkicowania (może 5 dni?)

HM


Ostatnio zmieniony przez Humble_Matoran dnia Śro 4:57, 28 Lip 2021, w całości zmieniany 11 razy
Czw 6:06, 22 Lip 2021 Zobacz profil autora
Gaku
Dawny Administrator


Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 4135
Przeczytał: 4 tematy

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

Post
Ładne, rysuj dalej Wesoły
Śro 17:11, 04 Sie 2021 Zobacz profil autora
Humble_Matoran



Dołączył: 01 Lip 2021
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Helryx Canister Design mini-aktualizacja 1


Otrzymałem kilka zamówień pocztą na ten projekt! Wkrótce je otworzę, aby wszyscy mogli je zobaczyć…







Gaku napisał:
Ładne, rysuj dalej Wesoły

Dziękuję Wesoły nowe szkice zostaną opublikowane jutro


Ostatnio zmieniony przez Humble_Matoran dnia Czw 2:41, 05 Sie 2021, w całości zmieniany 4 razy
Czw 2:34, 05 Sie 2021 Zobacz profil autora
Humble_Matoran



Dołączył: 01 Lip 2021
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Aktualizacja projektu kanistra Helryx nr 2!



Wciąż odkrywam pomysły!
Kilka moich przemyśleń:
Myślę, że ten kanister powinien być (stosunkowo) prosty. Ponieważ Helryx jest pierwszym Toa i ciężko radzi sobie z Mata, wydaje się to pasować.
Opracowałem również listę kryteriów projektowych, które pomogą wpłynąć na projekt. Są to:
-Pokrywka w kształcie kopuły (oparta na wczesnej grafice Bionicle, wydaje się pasować. @Kodiak @akirk47 dążąca do tego wczesnego "prototypowego" wyglądu)
-Gładki główny korpus kanistra (do owijania wyświetlacza - @Eilrach prawdopodobnie tam znajdzie się jakieś zdjęcie)
-Wyświetlanie maski (zasugerował to @GX_05 i bardzo podoba mi się ten pomysł. Nie jestem jeszcze pewien, jak to się rozegra, ale chcę, aby maska ​​była wyświetlana w jakiś sposób, zwłaszcza, że ​​była częścią zawody)
-Płytka żywiczna z logo (trzeba poczekać, aby dowiedzieć się więcej o tym Mrugnięcie)
Nie jest to jeszcze lista ostateczna, ale spróbuję się ich trzymać. Jeśli masz dalsze sugestie, śmiało pisz w komentarzach







Nadal poruszam się bardzo szeroko z tymi szkicami i celowo jeszcze ich nie zawężam. Każdy szkic to nowy pomysł, więc z chęcią poznam Twoją opinię! Lubię włączać w to twoje pomysły i daje mi to, do czego mogę się udać, gdy mój umysł staje się pusty haha.
Pomysł został wspomniany przez @Kanohi_Cantri, aby dać ukłon w stronę Daxii w tym projekcie. Bardzo mi się to podoba, więc pomyślałem o zarysie wyspy na dnie kanistra (rodzaj „podstawowych” wibracji).
Innym pomysłem było uczynienie tego kanistra kompatybilnym z innymi (@Lesnichiy). Mam trochę kłopotów z tym tbh, a ona jest w pewnym sensie wyjątkowym Toa… jednak wciąż daje jej szansę
Zostało to zasugerowane przez użytkownika reddita Pirate_Puma na r/bioniclelego - mając zestaw wytycznych (ponieważ będzie ich znacznie więcej). Naprawdę podoba mi się ten pomysł. To nie są jeszcze twarde zasady i oczywiście nie są w pełni wypłukane, ale chciałbym również mieć w tym względzie wkład.
Och, prawie zapomniałem, ale jak widzicie, części Bricklink są dla mojej kanonistki Helryx, dla której *prawie* mam wszystkie części do :śmiech: nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę ją stojącą obok swojego kanistra!
Bardzo podoba mi się ten proces 😁 Mam tyle pomysłów, że nie mogę się doczekać finalnego produktu. Będę teraz mógł publikować o wiele bardziej regularnie – mam nadzieję, że do tego weekendu dostanę przynajmniej 1 stronę szkiców.
Cóż, dość tego, że mówię. Mam nadzieję, że jak dotąd podoba Ci się ten projekt. Prosimy o pozostawienie komentarzy, pytań i krytyki. To naprawdę pomaga mi zrobić to najlepiej, jak tylko może być.

HM
Sob 6:26, 07 Sie 2021 Zobacz profil autora
Humble_Matoran



Dołączył: 01 Lip 2021
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Aktualizacja projektu kanistra Helryx nr 3!



Więcej szkiców! Dodałem kolejną stronę z eksploracyjnymi pomysłami do tego procesu - chciałbym uzyskać więcej informacji zwrotnych i dziękuję wszystkim, którzy do tej pory dostarczyli je.



Wciąż dążę do starego języka projektowania skool. Zaczynam mieć w głowie kilka pomysłów na to, czym może się to oficjalnie okazać…
Pobieranie niektórych z tych kształtów nie tylko z tablicy nastroju, ale także z kawałków Helryx, w szczególności głowy mata, stopy i głowy jeźdźca robo.
Dajcie mi znać, co myślicie! Chętnie otrzymam informacje zwrotne w miarę postępów w tym procesie projektowania!





Przyjrzałem się również moim wskazówkom: (patrz zdjęcie)
Naprawdę chcę popchnąć grafikę jako część ekspozycyjną na kanistrze, ponieważ była ona tak samo częścią konkursu, jak część moc. W tym momencie są to tylko przybliżone pomysły, jak się do tego zabrać. Chciałbym również dołączyć jakąś broszurę z odrobiną „historii konkursu”, jeśli chcesz. Czuję, że może to być miły akcent dla tych, którzy chcą kanistra, i ukłon w stronę wielu dobrych projektów, które nie wygrały. Czuję też, że może naprawdę pokazać społeczność Bionicle (lub Bonkle). Powiedz mi co myślisz!
Moim kolejnym krokiem będzie naszkicowanie kilku projektów inspirowanych tematem z 2008 roku. Sporo osób mówiło, że jest to dość istotne dla Helryx, więc zobaczę, co się stanie!
I jak zawsze, wszelkie opinie/komentarze/krytyki są ZAWSZE doceniane

HM
Nie 5:24, 08 Sie 2021 Zobacz profil autora
Humble_Matoran



Dołączył: 01 Lip 2021
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Miniaktualizacja projektu Helryx Canister 2



Jak wielu z was sugerowało, będę czerpać inspirację z ery z 2008 roku i krajobrazu/obszaru Karda Nui – te zdjęcia pojawiają się na tablicy inspiracji. Dziękuję bardzo za sugestie! Wiem, że trwa to trochę dłużej niż zwykle, ale doceniam zainteresowanie, wsparcie i ciągłe informacje zwrotne.
Będzie to również jedna z ostatnich rund szkicowania szerokich pomysłów - po tym skupię się na zawężeniu kilku solidnych pomysłów i ostatecznie jednej ostatecznej koncepcji kanistra. Jeśli śledzisz (lub nie XD) i chcesz przedstawić kilka sugestii, zanim sprawy się zawężą, teraz masz szansę! Dziękuję wszystkim, którzy to zrobili - nie mogę się doczekać, jak to się okaże!

HM
Pią 5:28, 13 Sie 2021 Zobacz profil autora
Humble_Matoran



Dołączył: 01 Lip 2021
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Aktualizacja projektu kanistra Helryx nr 4!




ooo tak, kolejna runda szkiców kanistrów! (Obiecuję, że zbliżamy się do końca szkicowania i wkrótce przejdziemy do kolejnych etapów projektu - masz moje słowo)



(przepraszam za rażące światło tutaj) Jak widać na zaktualizowanym moodboardzie, wiele z tych nowych szkiców (dwie strony pokazane powyżej) czerpie większość inspiracji z 2008/Cordex/Karda Nui.



Z tego powodu szkice stały się bardziej kanciaste, co było dla mnie miłą odmianą tempa. Skupiłem się również na iteracji górnej części kanistra pod innym kątem, czyli po prawej stronie strony. (tak, spróbowałem „logo” na górze… szczerze mówiąc, niezbyt się w nim zakochałem)


Jeśli chodzi o szeroką eksplorację tego kanistra, już prawie skończyłem. Zamierzam zrobić jeszcze jedną stronę, aby spróbować skonsolidować wszelkie pomysły z lat 2001 i 2008, które można połączyć, a także aby uzyskać ostateczne pomysły. Potem w zasadzie nie będzie już nowych pomysłów na szkice, po prostu konsolidacja wszystkich poprzednich pomysłów w 3 (lub więcej) główne koncepcje do dalszej oceny.
Jak zawsze, daj mi znać, co myślisz - połowy tych szkiców nawet by tu nie było, gdyby nie ludzie, którzy dawali mi wskazówki/pomysły na różne kierunki.

Ta ostatnia strona szkicu eksploracji pojawi się wkrótce. Do tego czasu czekam na kontakt od was wszystkich!

HM

Wto 4:22, 17 Sie 2021 Zobacz profil autora
-Krzyk-
Administrator


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1318
Przeczytał: 1 temat

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: ? Gdzie? Jak?

Post
Fajny pomysł z tymi kanistrami, zwłaszcza potencjalny patent z miejscem na maskę, w końcu w pierwszych latach Bio były integralną częścią zabawek, a w późniejszych latach zabrakło im polotu w tym aspekcie, po miejscu na miotacz Cordak w pudełkach Toa Mahri nie oferowały nic ciekawego poza wyglądem.
Czw 12:00, 19 Sie 2021 Zobacz profil autora
Proton4
Zaklinacz Fantastyki


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 939
Przeczytał: 8 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Location censored

Post
Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się Twój kącik, w którym pracujesz. Plakaty, kanistry i to światło bardzo ze sobą współgrają i tworzą ten niepowtarzalny klimat gdy na Bionicle była ogromna zajawka. Ah wspomnienia. Bardzo wesoły
Pon 20:32, 23 Sie 2021 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum PFB Strona Główna » Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin