Forum PFB Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Slizer
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum PFB Strona Główna » CCBS Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Slizer
Autor Wiadomość
Nuparu2
Dawny Administrator


Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 2178
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post Slizer
Zwane również pra-Bionicle. Seria powstawała między 1997 a 2001, gdy Lego było w kryzysie. Sprzedawalność bardzo spadła, a I próba - Star Wars - nie dała oczekiwanych efektów ze względu na duże honoraria dla firmy LucasFilm. Przyszłość Lego była w rękach serii Technic, odrzucanej przez dzieci z powodów skomplikowanych setów. Uproszczono je i wydano serię małych robotów - Slizerów. Dano im moc żywiołów, dodając obok ziemi, wody, powietrza i ognia: energię, miasto, lód i najpotężniejszych, Judge Slizersów (Judge - sędzia), majacych moc wszytkich żywiołów. Seria była udana na początku i dodano kolejną serię: W 2000 roku w planetę Slizer uderzył meteor, który zmiótł pół planety. Z popiołów powstały Slizery Mutanty, i podjęły walkę z oryginalnymi Slizerami.
Slizery dzielą się na:
*Neutralne (dopóki Flare'y, Sparki i Blastery nie zaatakowały części City i Fire, nie walczyli z nimi):
-Fire (Aka Torch) - mistrzowie ognia, ich dziwna anatomia jest spowodowana tym, że gazy wulkaniczne są lżejsze od powietrza (w przeciwieństwie do ziemskich). Ich dłoń lewej ręki zawsze płonie, nawet pod wodą.
-Ice (Aka Ski) - władcy lodu, zjeżdżający po lodowcach i górach części Ice. Zamiast stóp mają narty. Mogą zamrozić nawet ogień czy lawę, więc Fire'y łatwo się z nimi kłócą
-City (Aka Turbo)- Slizery-samochody, jeżdżące po mieście, rządzonym przez superkomputery. Po ataku mutantów komputery zostały przeprogramowane. City to najszybsze, nie licząc Judge'a i Millenium Slizery.
-Sub (Aka Scuba)- Slizery wodne, mieszkające na dnie morza, poruszające sie między wirami, wodnymi potworami i podwodnymi szczelinami dna. Są uzbrojone w harpuny, mają też przyrządy do oddychania
*Dobre - walczyły z Mutantami o ruiny 3 części, 2 opanowanych i kontrolę nad Slizer Doom:
-Judge (Aka Jet)- wszechpotężni sędziowie na zawodach w rzucie dyskiem. Rzuca się przez obręcz, widoczną na zdjęciu z instrukcji Judge'a. Jest też kategoria: najdalszy rzut (grupowo) i próba rzucenia dalej niż Judge (nikomu się to nie udało).
-Jungle (Aka Amazon)- Slizery powietrza żyjące w dżungli. Szczerze nienawidzą Flare'ów, Fire'ów i City'ch, ze względu na moce ognia trawiące lasy i zanieczyszczenia skazujące je na powolną śmierć.
-Rock (Aka Granite)- Slizery majace takie same dlonie jak stopy, co ułatwia poruszanie się po skałach. Ich kilofy mogą rozłupać wszystko, nawet diament.
-Energy (Aka Electro)- Slizery przyzwyczajone do latania po zachmurzonym niebie części Energy, gdzie śmigają między piorunami. Potrafią w sekundę przebyć miliony kilometrów, zmieniajac się w wiązke energii.
*Złe - Mutanci, zrodzone z popiołów i cał zabitych Slizersów.
-Flare (Aka Flare of Revenge)- odkąd pojawiły się te latające, płonące płomieniami i gniewem Slizery, żadna z czterech ocalałych części nie jest bezpieczna. Uwielbiają się pokazywać, a najczęściej pokazują swą moc płomieni, podpalając wszystko co jest na trasie ich lotu. Mutanty Fire, Ice i Jungle (Slizery były wtedy w Slizer Doom, więc mogło się zdarzyć takie trio)
-Spark (Aka Spark of Anger)- sprytne, silne i szybkie mutanty powstałe z Energy. Żywią żądzę zemsty do nich za utraconą możliwość latania i pustoszą tereny innych części. Jednak mają też pewien zysk: o ile Energy rządziły elektrycznością, o tyle Sparki rządzą KAŻDĄ formą energii. Nic nie napawa ich większą radością, jak wysysanie energii życiowej z innych istot, z której tworzą włócznie energii elektrycznej. Mutanty Energy.
-Blastery - ogromne (4 metry), wzbudzające przerażenie, silniejsze od przeciętnego Slizera, miały plan wyeliminowania Millenium i zdobycia świata na własną rękę (próby spełzły na niczym ze względu na walki między nimi samymi, toteż zadowliły się władzą nad Sparkami i Flare'ami). Potrafi łączyć się z podwładnymi w potężne Fusiony (Fusion to po angielskiu "Stopić się razem", więc nie da się tego dosłownie przetłumaczyć) - tyle że jest to przemiana nieodwracalna. Mutanty Judge - na szczęście nie mają takiej mocy jak Judge.
-Millenium Aka Milenia*)- jego potężny motor pozwala mu się poruszać szybciej nawet od City, w dodatku potrafi się z nim łączyć, tworząc przerażajacego, rządzącego twardą ręką potwora, z pokonaniem którego miał nawet Judge! Posiada dwa dyski, każdy najwyższej mocy. Mutant wszytskich Slizerów, jego moc jest taka jak Judge'a

Choć komiksy wskazują inaczej, to co mają Slizery, to nie twarze, lecz maski (potwierdzają to zestawy Ice i Rock - z półmaskami, City - z czarną maską i Energy z przezroczystą)
Roboty mogą rzucać dyskami z pomocą nowatorskiej ongiś techniki łączenia giętkiego i twardego plastiku.

Osobiście bardzo lubię Slizery, bo są to małe, ciekawe i mimo rozmiarów, szczegółowe, choć proste do złozenia roboty. 9,9/10, (-0,1 za to że seria był taka krótka)

*Ze względu na to imię, kiedyś uważano go za dziewczynę, ale potem zdementowano to.
Czw 19:14, 12 Sty 2006 Zobacz profil autora
Gość






Post
A daj obrazki tych slizersów
Pią 14:51, 13 Sty 2006
Lemonardo
Administrator


Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 4372
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

Post
Proszę bardzo pod [link widoczny dla zalogowanych] linkiem masz zdjęcia każdego Slizera/Throwbota
Pią 14:55, 13 Sty 2006 Zobacz profil autora
Coen



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 408
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Fire Den

Post
Slizery były rewelacyjne, posiadam wszystkie...
tj, posiadałęm, bo częsci są teraz w MoCach do Bionicle Szaleńczo Zły
Pią 17:01, 13 Sty 2006 Zobacz profil autora
Nuparu2
Dawny Administrator


Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 2178
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Bionicle kolekcjonuję 5 (w przybliżeniu) lat i nie mam wszystkich... Slizery dzięki Allegro skompletowałem w niecałe 5 miesięcy!
-Najpierw duuuży set: wszystkie Slizery za 25.00 PLN (Judge się powtarza, ale sobie zostawiłem do Fusionów)
-Potem: Flare za 12.00 PLN (thanx to Ewa Godlewska)
-Następnie: Blaster, 10.00 PLN
-I na koniec: Millenium, 30.00 PLN
Razem około: 77.00, czyli dawny koszt Blastera albo Millenium, i to w promocji!
Pią 17:33, 13 Sty 2006 Zobacz profil autora
-Derion-
Dawny Moderator


Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 1830
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Gdańsk

Post
Ahh Slizery.. pamietam jak w wieku sześciu lat wyłaziłem z kumplami, każdy miał slizera, ja zawsze wychodziłem z fire i city...ahh maży mi się Jungle.. bardzo fajne.

Jedyne czego nie zorzumiałem to co to jest Slizer Doom, czy to nazwa ich planety?

Aha i jeśli wiesz to napisz coś o dyskach, na plakatach fusionów( o fusionach też mógłbyś napisać jeśli wiesz) były z drugiej strony narysowane dyski, nie wiem co konkretnie one przedstawiają i jaka jest pomiędzy nimi różnica, i czy mają jakieś moce(na dyskach są tak jakby zapalone lampki, na każdym dysku inna ilość, czy to wykaz mocy jak dalego leci dysk?).
Śro 18:08, 18 Sty 2006 Zobacz profil autora
Dominik



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

Post
Mam tylko Energy Slizer
Śro 18:43, 18 Sty 2006 Zobacz profil autora
Grievous
Dawny Moderator


Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 2194
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Post
a ma kto jakiegoś Slizera do sprzedania ? Ale nie mutanty tylko Slizery takie jak Ice ,Fire Sub itp.
Śro 18:57, 18 Sty 2006 Zobacz profil autora
AdiMDextreme
Dawny Moderator


Dołączył: 26 Gru 2005
Posty: 600
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Ja miałem wszystkie ale teraz są w kawałkach - Jak wyszły Bionicle to bawiłem się że Slizersy to wrogowie Mata- Nui i trochę ich zepsuło (nie zniszczyłem ich tylko zdemontowałem) - Tylko mi się tu nie śmiać miałem wtedy nie całe 8 lat.
Śro 19:33, 18 Sty 2006 Zobacz profil autora
Nuparu2
Dawny Administrator


Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 2178
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Ja piszę następną opowieść ze slizerami.
[link widoczny dla zalogowanych] - oficjalny topic slizerów. A w firmie lego ktoś powiedział:
Cytat:
"Yes, the Slizers/Throwbots had gone. We have seen the last of them. But one day, when the LEGO world is in great danger, the sound of throwing discs will be heard once again as the Slizers/Throwbots awaken and battle the enemy."


Tak, Slizersi odeszli. Widzieliśmy ich ostatni raz. Ale pewnego dnia, gdy LEGO będzie w niebezpieczeństwie, usłyszymy po raz kolejny dźwięk rzucanego dysku, a Slizersi powrócą aby walczyć z przeciwnikami

PS: Slizer Doom to stadion na którym Slizersi walczą w turnieju rzucie dyskiem


Ostatnio zmieniony przez Nuparu2 dnia Sob 19:07, 21 Sty 2006, w całości zmieniany 1 raz
Czw 12:02, 19 Sty 2006 Zobacz profil autora
-Derion-
Dawny Moderator


Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 1830
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Gdańsk

Post
Aha dzięki Nuparu.

To zdanie o Slizers spowodowało że dostałem gęsiej skórki Wesoły
Czw 12:59, 19 Sty 2006 Zobacz profil autora
Nuparu2
Dawny Administrator


Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 2178
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Dyski Slizerów:
Dwa światełka: symbol ich części planety (w moich opowieściach - godło), za nim scena z planety.
Fire - płomień
Ice - śnieżynka
City - budynki
Sub - kropla wody
Judge - siedmioramienna gwiazda
Jungle - liść
Rock - skały
Energy - piorun

Trzy światełka: Slizer rzuca w obserwatora
(wszystkie mniej więcej takie same, z wyjątkiem Judge'a który rzuca dwoma dyskami)

Cztery światełka: Slizer podróżuje z pomocą swojego pojazdu:
Fire - wylatuje z wulkanu
Ice - wylatuje z sopli
City - leci przez miasto
Sub - ucieka przed potworem morskim
Judge - wylatuje z planety, przed uderzeniem (widać inne pojemniki)
Jungle - leci w dżungli
Rock - lecąc rozbija skałę
Energy - leci przez niebo uciekajac przed wirem energii

Pięć swiatełek: Slizer używa jednej z mocy elementarnych
Fire - robi kanał lawowy swoimi płomieniami
Ice - zbliża sie do pułapki z sopli lodowych
City - skacze z rozpędu w mieście
Sub - zmienia się w "model kompaktowy" w wirze (+dwie macki)
Judge - strzela energią w jednego ze Slizerów w Slizer Doom
Jungle - przecina drzewo zwisając z liany
Rock - wytwarza zielone pole obronne, chroniąc się przed lawiną
Energy - prawdopodobnie pobiera energię ze źródła elektrycznego

Sześć światełek: Slizer spotyka wroga
Fire - atakuje go płomienisty, gigantyczny humanoid
Ice - ucieka przed potworem-lawiną
City - ucieka przed ciężarówką-potworem
Sub - walczy z meduzą
Judge - trzyma świecący dysk (ze względu na to że nie ma wrogów)
Jungle - przebiega przez gigantyczną muchołówkę
Rock - spotyka rozpadajacą się czaszkę z kamienia
Energy - spotyka potwora-wir energii (scenę widać na instrukcji)

Siedem światełek: czego szuka Slizer aby być silniejszym
Fire - diament
Ice - lodowy kryształ
City - bak paliwa
Sub - perła (na dysku otoczona macką)
Jungle - tygrysi pazur
Rock - rzeka lawy lub plazmy w kanionie
Energy - atomo-kształtny obiekt energii

Osiem światełek: tylko Judge i Millenium posiadają takie dyski co symbolizuje ich władzę. Na czarnym dysku była scena z wielkim strumieniem światła wydostajacym się ze Slizer Doom; niektórzy twierdzą, że dzieje się to gdy Judge znajdzie to czego szukał, inni że dzieje się to gdy kończą sie igrzyska i następuje ogłoszenie zwycięzcy. Na złotym* dysku Millenium widać Milleniuma jadącego na motorze przez część City.

Slizery mogą się łączyć w Fusiony:
Robotops - jego siła kryje się w stopach, ma też dwa płonące rogi.
Ultrarex - przypomina dinozaura, ma dwa ramiona miotajace i ostre szczęki
Mutation Fusion - dziwny jakiś, ma trzy miotające dłonie w jednej ręce, dwie głowy, miotacz energii na lewej ręce i miotacz dysków w ogonie.

EDIT: Znalazłem plansze z dyskami slizer (małe, ale raczej dobre), oto [link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych] i [link widoczny dla zalogowanych]

*może mieliście inny, ale dysk który widziałem, był pomalowanym na złoto z domalowanym wizerunkiem Milleniuma dyskiem Rock.[/url]


Ostatnio zmieniony przez Nuparu2 dnia Śro 18:49, 15 Lut 2006, w całości zmieniany 2 razy
Sob 20:49, 21 Sty 2006 Zobacz profil autora
-Derion-
Dawny Moderator


Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 1830
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Gdańsk

Post
Super, ale ciekawe czy te światełka świadczą także o mocy dysku.

A co do tamtych scen które przedstawiają dyski to wydaje mi się że:
pięć światełek:
-Jungle: przecina pień drzewa.
-Ice: sprowadza lawine(prawdopodobnie by zasypać przepaść w której sterczą ostre sople na które mógłby się nadziać).
-City: skacze z rozpędzenia.

siedem światełek
Jungle-pazur(jak się dokładniej przyjżeć to to wygląda na pazur).
Sob 22:24, 21 Sty 2006 Zobacz profil autora
Lemonardo
Administrator


Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 4372
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

Post
Co do Ski/Ice to się z tobą nie zgodzę. Na BZP jest napisane że "zjeżdża na nartach do lodowych kolców" czy jakoś tak.
Nie 7:31, 22 Sty 2006 Zobacz profil autora
-Derion-
Dawny Moderator


Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 1830
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Gdańsk

Post
Tak ale ja sprawdzałem na plakacie z dyskami(mam dwa) i Ice zjeżdzał do tych kolców-sopli a za nim było widać kawałek lawiny, Ice musiał ją wywołać by później zasypać tą przepaść z wystającymi kolcami-soplami, chyba że chciał popełnić samobójstwo wbijając się na kolce Bardzo wesoły
Nie 9:27, 22 Sty 2006 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum PFB Strona Główna » CCBS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin